Klucz do sukcesu i 5 dodatkowych! (dlaczego ten pierwszy?)

Klucz do sukcesu i jego składowe- czytaj do końca!

Podsumowanie:
Jednym z kluczy do sukcesu jest znalezienie ludzi sukcesu do naśladowania. Uważaj jednak, jeśli poprosisz o radę. Oto lepszy plan, a w drugiej części artykułu:

Traktowanie ludzi z szacunkiem zdobywa zaufanie i rozwija trwałe relacje. Dokładnie to co robić.

Treść artykułu:
Emulowanie ludzi sukcesu to jeden klucz do sukcesu. Bądź jednak ostrożny, jeśli poprosisz ich o radę. Często ludzie tak naprawdę nie wiedzą, dlaczego im się to udaje, ale i tak podają tyle wyjaśnień, ile chcesz. Pewnej nocy w wiadomościach zobaczyłem 100-letniego mężczyznę wyjaśniającego, że palenie dużego cygara każdego dnia było jednym z sekretów jego długowieczności. Miło byłoby wiedzieć, dlaczego żył tak długo, ale jestem pewien, że nie dowiemy się, pytając go.

Klucz do sukcesu – badanie ludzi sukcesu

Zatem jednym kluczem nie jest robienie tego, co mówią ludzie sukcesu, a raczej robienie tego, co robią. Oto jak nauczyć się sukcesu. Oczywiście musisz przyjrzeć się uważnie i zastosować trochę siły mózgu, aby zobaczyć, co naprawdę robią, co powoduje ich sukces.

Odnoszący sukcesy inwestor nieruchomości powiedział mi, że nie wierzy w ustalanie celów. Jednak obserwując go i słuchając go, zdałem sobie sprawę, że wiedział, gdzie dokładnie będzie ze swoimi projektami za sześć miesięcy. To oczywiście wyznaczanie celów – nazwał ten proces czymś innym.

Nigdy nie przestawaj słuchać tego, co mają do powiedzenia ludzie sukcesu, ale czytaj między wierszami. Słuchaj wglądu w to, jak myślą o rzeczach, jak podchodzą do swoich wyzwań. Załóżmy, że radą odnoszącego sukcesy koszykarza jest po prostu ćwiczyć więcej, ale po wspaniałym strzale mimochodem wspomina „Widziałem to”. Czy nie czas na wizualizację swoich zdjęć?

Klucz do sukcesu – model ludzi sukcesu

Nie zawsze będziesz wiedział, co powoduje sukces danej osoby. Sprzedawcy internetowi promują swoje witryny, wymieniając linki, ale kiedy po raz pierwszy spróbowałem wymienić linki z innymi witrynami, właściciele nie odpowiedzieli na moje e-maile. Potem znalazłem prosty list e-mail używany przez odnoszącego sukcesy marketera internetowego do uzyskania linków. Brzmiało to dla mnie głupio i chciałem to zmienić, ale i tak spróbowałem. Działa wielokrotnie.

Ważniejsze jest robienie właściwych rzeczy niż zrozumienie, dlaczego mają rację. Zrozumienie jest również świetne, ale na początku najlepiej jest po prostu skopiować wiele działań, postaw i podejść kogoś, kto odnosi sukces. Spróbuj modelować sukces, nawet zanim go zrozumiesz.

Gdy dowiesz się więcej, możesz upuścić te części, które nie wnoszą wkładu, i dodać własne elementy. Jeśli na przykład modelujesz odnoszącego sukcesy rodzica, a życie z dziećmi poprawia się, czy ważne jest, czy od razu wiesz, które zmiany były najbardziej skuteczne? Oczywiście nie.

Czy lepiej zrozumieć, dlaczego to, co robisz, działa? Oczywiście, ale możesz nigdy nie zrozumieć, dlaczego niektóre rzeczy działają, i to też jest w porządku. Lepiej jest odnieść sukces niż go wyjaśnić, więc znajdź ludzi sukcesu i rób to, co robią, a nie to, co mówią. To ważny klucz do sukcesu.


Traktowanie ludzi z szacunkiem zdobywa zaufanie i rozwija trwałe relacje. Zapamiętaj to.

1) Bądź na czas.

W rzeczywistości przybywają wcześnie na spotkania i spotkania. Zaplanuj kamienie milowe w swoim codziennym harmonogramie, które podpowiedzą, kiedy zacząć przenosić się na spotkanie. Oznacza to, że zaprzestaniesz pracy nad zadaniem, zaczniesz zbierać materiały źródłowe i zaczniesz podróżować. Zostaw czas na opóźnienia w podróży, szczególnie podczas jazdy samochodem. Zastanów się: najszybszym sposobem na zniszczenie zaufania ludzi do ciebie jest marnowanie czasu.

2) Komunikuj się z innymi.

Odbierz telefon i oddzwoń. Słuchaj uważnie i całkowicie, gdy ludzie z tobą rozmawiają. Okaż zainteresowanie innym, zanim powiesz o sobie. Podczas wykonywania połączeń telefonicznych zwróć całą uwagę na to, co mówi druga osoba (zamiast udostępniania czasu innym zadaniom, takim jak sprawdzanie poczty e-mail lub granie w gry komputerowe). Telefonuj do innych tylko wtedy, gdy możesz poświęcić całą uwagę temu, co mówi druga osoba. Zastanów się: ignorowanie ludzi jest niegrzeczne i nieprofesjonalne.

3) Planuj projekty.

Na przykład zawsze przygotowuj plan spotkań. Skontaktuj się z kluczowymi uczestnikami przed spotkaniem, aby usłyszeć ich opinie, uzyskać sugestie dotyczące punktów porządku obrad i wytłumaczyć im, jak przygotować się do spotkania. Wysyłaj porządki obrad wystarczająco daleko przed spotkaniem, aby ludzie mieli czas na przygotowanie. Zastanów się: złe spotkania wskazują na niezdolność do zapewnienia przywództwa.

4) Bądź uprzejmy.

Znajdź dobro w każdym. Komplementuj innych. Unikaj rozpoczynania lub słuchania plotek. Nigdy nie wyśmiewaj się, nie obrażaj ani nie wyśmiewaj innych ludzi. Używaj pozytywnych słów, zawsze mówiąc o tym, czego chcesz i jak chcesz, aby było. Unikaj sugerowania motywów lub osądzania działań i poglądów innych osób. Zastanów się: nieuprzejmość niszczy wszystkie relacje.

5) Pomóż innym.

Bądź mentorem dla nowo przybyłych. Dzielić się pomysłami. Naucz ludzi umiejętności, które pomogą im osiągnąć sukces. Pracuj z duchem obfitości. Szukaj wyników wygrana / wygrana. Pozwól innym mówić najpierw, nawet na tematy, w których jesteś ekspertem. Daj pierwszy bez dołączania paragonu za przysługę zwrotu. Zastanów się: samolubni ludzie w końcu pracują ciężej.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podziel się
Podziel się