Koncentracja i skupienie na celu znajdą drogę do sukcesu [zobacz to]

Czego się nauczysz?


Każdy ma dwie natury. Jeden chce, abyśmy szli naprzód, a drugi chce nas wycofać. Ten, który kultywujemy i koncentrujemy na, decyduje o tym, kim jesteśmy na końcu. Obie natury próbują przejąć kontrolę. Wola decyduje sama kwestia. Człowiek jednym najwyższym wysiłkiem woli może zmienić całą swoją karierę i prawie dokonać cudów. Możesz być tym mężczyzną. Możesz być, jeśli chcesz, ponieważ Will może znaleźć sposób lub go stworzyć.Mogłem z łatwością wypełnić książkę o przypadkach, w których mężczyźni kroczący w sposób rzeczowy, wszyscy byli jednocześnie podnieceni i jakby budząc się ze snu, rozwinęli w sobie możliwości i od tego czasu byli różnymi osobami. Tylko ty możesz zdecydować, kiedy nadejdzie punkt zwrotny. Jest kwestią wyboru, czy pozwolimy, by nasza wróżbita nas kontrolowała, czy też będziemy kontrolowani przez brutala w nas. Żaden człowiek nie musi robić niczego, czego nie chce robić. Jest więc dyrektorem swojego życia, jeśli chce. To, co mamy zrobić, jest wynikiem naszego szkolenia. Jesteśmy jak kit i możemy być całkowicie kontrolowani przez naszą wolę.

Nawyk jest kwestią nabycia. Słyszysz, jak ludzie mówią: „Przychodzi przez to lub tamto, naturalnie, kawałek starego bloku”, co oznacza, że ​​robi tylko to, co zrobili jego rodzice. Często zdarza się to, ale nie ma tego powodu, ponieważ osoba może zerwać z nałogiem w chwili, gdy opanuje „ja”. Do tej pory mężczyzna mógł być „bezużyteczny” przez całe życie, ale od tej chwili zaczyna coś osiągać. Nawet starzy ludzie nagle się zmienili i dokonali cudów. „Straciłem okazję” – mówi jeden. To może być prawda, ale dzięki sile woli możemy znaleźć sposób, aby dać nam kolejną szansę.

Nie ma prawdy w powiedzeniu, że okazja puka do naszych drzwi, ale raz w życiu. Faktem jest, że okazja nigdy nas nie szuka; musimy tego szukać. To, co zwykle okazuje się szansą jednego człowieka, to strata innego człowieka. W tym dniu mózg jednego człowieka jest dopasowany do mózgu innego. Często determinuje wynik szybkość działania mózgu. Jeden człowiek myśli „Zrobię to”, ale podczas gdy zwleka z drugim, drugi idzie naprzód i wykonuje pracę. Oboje mają tę samą szansę. Ten będzie narzekał na utraconą szansę. Ale powinien dać mu nauczkę i tak będzie, jeśli będzie szukał ścieżki prowadzącej do sukcesu.

Wiele osób czyta dobre książki, ale twierdzi, że niewiele z nich czerpie. Nie zdają sobie sprawy, że każda książka lub kurs może zrobić, aby obudzić ich możliwości; aby zachęcić ich do użycia siły woli. Możesz uczyć osobę od teraz aż do dnia zagłady, ale ta osoba będzie wiedziała tylko, czego się uczy. „Możesz zaprowadzić go do fontanny, ale nie możesz zmusić go do picia”.

Jedną z najbardziej korzystnych praktyk, jakie znam, jest poszukiwanie dobra we wszystkich i we wszystkim, ponieważ we wszystkim jest dobro. Zachęcamy człowieka, widząc jego dobre cechy, a także pomagamy sobie, szukając go. Spełniamy ich życzenia, czasem najcenniejszy zasób. Odzyskujemy to, co rozdajemy. Nadchodzi czas, kiedy większość z nas potrzebuje zachęty; potrzebuję pocieszenia. Stwórz więc nawyk zachęcania innych, a przekonasz się, że jest to wspaniały tonik zarówno dla tych, którzy są zachęcani, jak i dla ciebie, ponieważ wrócisz zachęcające i podnoszące na duchu myśli.

Życie daje nam możliwość poprawy. Ale to, czy to zrobimy, czy nie, zależy od tego, jak blisko jesteśmy do tego, czego się od nas oczekuje. Pierwszego każdego miesiąca osoba powinna usiąść i zbadać poczynione postępy. Jeśli nie spełnił „oczekiwań”, powinien odkryć przyczynę i poprzez dodatkowy wysiłek zmierzyć się z tym, co będzie wymagane następnym razem. Za każdym razem, gdy pozostajemy w tyle za tym, co planowaliśmy, tracimy tyle, ponieważ czas ten przemija na zawsze.

Możemy znaleźć powód, aby to zrobić, ale większość wymówek to słabe substytuty działania. Większość rzeczy jest możliwa. Nasze może być trudnym zadaniem, ale im trudniejsze zadanie, tym większa nagroda. To trudne rzeczy, które naprawdę nas rozwijają, wszystko, co wymaga jedynie niewielkiego wysiłku, wykorzystuje bardzo niewiele naszych zdolności i daje skąpe zbiory osiągnięć. Nie wahaj się więc przed trudnym zadaniem, ponieważ wykonanie jednego z nich często przyniesie nam więcej niż kilkanaście mniejszych sukcesów.

Wiem, że każdy mężczyzna, który jest skłonny zapłacić cenę, może odnieść sukces. Cena nie dotyczy pieniędzy, ale wysiłku. Pierwszą istotną cechą sukcesu jest chęć zrobienia czegoś. Następną rzeczą jest nauczenie się, jak to zrobić; następny do wykonania. Człowiek, który najlepiej potrafi wszystko, jest człowiekiem o szerokim umyśle; człowiek, który zdobył wiedzę, która może być prawdą, obca temu konkretnemu przypadkowi, ale mimo to ma pewną wartość we wszystkich przypadkach. Zatem człowiek, który chce odnieść sukces, musi być liberalny; musi zdobyć całą wiedzę, jaką może; musi być dobrze posadowiony nie tylko w jednym oddziale swojego biznesu, ale w każdej jego części. Taki człowiek osiąga sukces.

Sekretem sukcesu jest ciągłe doskonalenie się bez względu na to, gdzie jesteś i jaka jest twoja pozycja. Naucz się wszystkiego, co możesz. Nie widzę, jak niewiele możesz zrobić, ale ile możesz zrobić. Taki człowiek będzie zawsze poszukiwany, ponieważ zyskuje reputację krzątaniny. Zawsze ma dla niego miejsce, ponieważ progresywne firmy nigdy nie pozwalają pracownikowi odejść z pracy, jeśli mogą mu pomóc.

Człowiek, który osiąga szczyt, jest szorstkim, zaradnym, pracowitym pracownikiem, a nigdy nieśmiałym, niepewnym, powolnym pracownikiem. Niewykształcony człowiek rzadko stawia się na stanowisku odpowiedzialności i władzy. Wybrany człowiek to ten, który coś zrobił, osiągnął wyniki w pewnej linii lub objął prowadzenie w swoim dziale. Został tam umieszczony ze względu na swoją reputację wkładania wigoru i męskości w swoje wysiłki, a także dlatego, że wcześniej wykazał, że ma odwagę i determinację.

Człowiek wybrany w decydującym momencie zwykle nie jest geniuszem; nie ma większego talentu niż inni, ale nauczył się, że wyniki można osiągnąć jedynie poprzez niestrudzony, skoncentrowany wysiłek. Że „cuda” w biznesie nie tylko „zdarzają się”. Wie, że jedynym sposobem na to, by się wydarzyło, jest trzymanie się propozycji i przejrzenie jej. To jedyny sekret, dlaczego niektórym się udaje, a innym nie. Człowiek sukcesu przyzwyczaja się do rzeczy, które się dokonały i zawsze ma pewność sukcesu. Człowiek będący porażką przyzwyczaja się do widzenia porażki, oczekuje jej i pociąga ją do siebie.

Uważam, że przy odpowiednim treningu każdy mężczyzna może odnieść sukces. Szkoda, że ​​tak wielu kobietom i mężczyznom, bogatym w zdolności i talent, wolno się zmarnować, że tak powiem. Pewnego dnia mam nadzieję, że milioner-filantrop zacznie szkołę szkolenia niepowodzeń. Jestem pewien, że nie mógł lepiej wykorzystać swoich pieniędzy. Za rok nauka praktycznej psychologii może zrobić dla niego cuda. Mógł mieć agencje poszukujące mężczyzn, którzy stracili kontrolę nad sobą; które z niedyspozycji osłabiły ich wolę; że przez jakiś smutek lub nieszczęście zniechęciły się.

Na początku wszystko, czego potrzebują, to niewielka pomoc w przywróceniu ich na nogi, ale zwykle zamiast tego pukają w dół. W rezultacie ich ukryte moce nigdy się nie rozwijają, a oni i świat są przegrani. Ufam, że w najbliższej przyszłości ktoś skorzysta z okazji, by wykorzystać część swoich milionów na podniecenie ludzi, którzy zaczęli się wahać. Wszystko, co muszą wykazać, to że istnieje w nich wszechmocne źródło, które jest gotowe im pomóc, pod warunkiem, że z niego skorzystają. Ich umysły trzeba tylko odwrócić od rozpaczy, aby mieć nadzieję, że odzyskają kontrolę.

Kiedy człowiek traci dziś kontrolę, musi odkupić swoje odkupienie z własnej woli. Nie otrzyma zachęty ani porady o inspirującej naturze. Zwykle musi sam odzyskać właściwą drogę. Musi przestać rozpraszać energię i skoncentrować się na budowaniu użytecznej kariery. Dziś musimy pokonać nasze słabnące tendencje w pojedynkę. Nie oczekuj, że ktoś ci pomoże. Wystarczy wziąć jeden wielki zastój, podjąć stanowcze postanowienia i zdecydować się na pokonanie swoich słabości i wad. Naprawdę nikt nie może tego dla ciebie zrobić. Mogą cię zachęcić; to wszystko.

Nic nie mogę wymyślić, ale brak zdrowia, który powinien przeszkadzać w osiągnięciu sukcesu. Nie ma innych utrudnień, których nie powinieneś być w stanie pokonać. Aby przezwyciężyć utrudnienia, wszystko, co trzeba zrobić, to użyć większej determinacji, żwawości i woli.

Człowiek z zapałem i wolą może być dzisiaj biedny i bogaty za kilka lat; siła woli jest lepszym zasobem niż pieniądze; Przeniesie cię przez przepaści porażki, jeśli tylko dasz temu szansę. Ludzie, którzy awansowali na najwyższe pozycje, zwykle musieli odnieść zwycięstwo wbrew dużym szansom. Pomyśl o trudnościach, które przeżyli wielu naszych wynalazców, zanim odnieśli sukces. Zazwyczaj byli bardzo źle rozumiani przez krewnych i przyjaciół. Bardzo często nie mieli podstawowych potrzeb życiowych, ale dzięki czystej determinacji i stanowczej odwadze udało im się jakoś istnieć, dopóki nie dopracowali swoich wynalazków, co później znacznie pomogło w poprawie stanu innych.

Każdy naprawdę chce coś zrobić, ale jest niewielu, którzy podejmą konieczny wysiłek, aby dokonać koniecznej ofiary, aby to zabezpieczyć. Jest tylko jeden sposób na osiągnięcie czegokolwiek, a mianowicie na zrobienie tego. Człowiek może dzisiaj osiągnąć prawie wszystko, jeśli po prostu skupi się na tym i nie pozwoli, aby nic zakłóciło jego postęp. Przeszkody szybko pokonuje człowiek, który dąży do spełnienia pragnienia swego serca. Im „większy” człowiek, tym mniejsza przeszkoda się pojawia. Im „mniejszy” człowiek, tym większa pojawia się przeszkoda.

Zawsze patrz na przewagę, jaką zyskujesz przez pokonywanie przeszkód, a to da ci niezbędną odwagę do ich podboju.
Nie oczekuj, że zawsze będziesz mieć łatwą żeglugę. Część twojej podróży prawdopodobnie będzie trudna. Nie pozwól, aby szorstkie miejsca sprawiły, że stracisz prowizję. Kontynuuj podróż. Sposób, w jaki wiejesz burzę, pokazuje, z jakiego materiału jesteś zrobiony. Nigdy nie siadaj i nie narzekaj na trudne miejsca, ale pomyśl, jak przyjemne były te odcinki. Zobacz z zachwytem gładkie równiny przed sobą.
Nie pozwól, by powstrzymało cię niepowodzenie. Pomyśl o tym jak o zwykłym incydencie, który należy pokonać, zanim osiągniesz swój cel.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podziel się
Podziel się