Kosmiczna moc? – siła pozytywnego myśleniaZagadnienia które poruszymy:
Pozytywne myślenie, samopomoc, manifestacja, umysł, cele

Zaczynamy…


Jeśli znalazłeś sposób na przeczytanie tego artykułu, coś w tobie zostało wyzwolone świadomie lub w inny sposób, aby znaleźć ścieżkę, którą możesz podjąć, aby zmienić swoje życie w pozytywny sposób na zawsze. To, co wkrótce odkryjesz, nie jest czymś nowym, ale w rzeczywistości jest umysłem i procesem tak starym jak sama ludzkość. Dowiesz się, że postępując zgodnie z prostymi instrukcjami i postępując zgodnie z wytycznymi, twoje życie, postawa psychiczna, zdrowie i mnóstwo innych rzeczy się zmienią, a rzeczy fizyczne, których pragniesz, objawiają się tobie.

Zanim zaczniemy, ważne jest, aby przeczytać i ponownie przeczytać poniższe, ponieważ jest to fundamentalna podstawa.

Moc pozytywnego myślenia jest teorią, która opiera się na twierdzeniu, że jeśli wierzysz, że dobre rzeczy ci się przytrafią, nastąpi pewna kataklizmiczna zmiana w otaczających cię energiach, która faktycznie spowoduje, że coś dobrego się stanie. Dla tylu ludzi, którzy wierzą w siłę pozytywnego myślenia, jest wielu innych, którzy wierzą, że jest to garstka popu psychologicznego New Age lub cukierek Peter Pan pokryty cukrem.

Oto rzecz: wszystko w porządku.

Widzisz, pozytywne myślenie to system przekonań. Więc jeśli uważasz, że to nie działa – to oczywiście nie zadziała. A jeśli uważasz, że to działa … dobrze, masz pomysł. Dla niewierzących stosowanie pozytywnego myślenia jest jak próba znalezienia pracy po ukończeniu szkoły średniej. Potrzebujesz doświadczenia, aby znaleźć pracę, ale potrzebujesz pracy, aby zdobyć doświadczenie. Trudno wiedzieć, od czego zacząć. Ale tak jak każdy inny proces, kluczem do tego, aby pozytywne myślenie działało dla Ciebie, jest rozpoczęcie od małego. Zasiej nasiona, jeśli chcesz, a następnie naucz się pielęgnować i uprawiać te nasiona, aż będziesz mieć ogródek mentalny, w którym rok po roku będzie fenomenalny plon. Wszystko jest możliwe dzięki pozytywnemu myśleniu … nawet jeśli uważasz, że to bzdury.

Norman Vincent Peale, ojciec pozytywnego myślenia, powiedział kiedyś: „Jeśli masz zapał i entuzjazm, przyciągasz zapał i entuzjazm. Życie oddaje się w naturze”. To jest istota pozytywnego myślenia. To nie tyle teoria, co choroba zakaźna. Tak jak gniew i negatywność rozprzestrzeniają się szybko między ludźmi, tak humor i szczęście – tylko dobre uczucia rozprzestrzeniają się znacznie szybciej. Pomyśl o tym: czy zauważyłeś, że najszybszym sposobem na złagodzenie napiętej sytuacji jest żart? W chwili, gdy ktoś się śmieje lub uśmiecha, odczuwa się ulgę wśród wszystkich w pobliżu. Nawet jeśli rozgniewane strony nie czują się lepiej, są w stanie przynajmniej omówić problem w sposób oderwany i obiektywny, i żyć dalej, zamiast rozwodzić się nad negatywnymi. Z tego samego powodu kierowcy solo, którzy odcięli się od ruchu, mają tendencję do gniewu przez co najmniej resztę jazdy – ponieważ w pobliżu nie ma nikogo, kto mógłby wysłać dobre wibracje i przełamać napięcie. Ma sens, prawda?

Zacznijmy, bo ziarna wiary już tam są. Następnym krokiem jest oczyszczenie ogrodu wątpliwości i przygotowanie się do sadzenia. Dowiesz się, jak znieść całą tę negatywność i zmielić ją na nawóz, który pozwoli ci rosnąć.

Pozbądź się negatywności ze swojego umysłu

Aby dostroić się do siły pozytywnego myślenia, prawdopodobnie powinieneś zacząć od małych – szczególnie jeśli nie wierzysz, że to zadziała. Jedną rzeczą jest powiedzieć sobie: „Jutro, kiedy obudzę się rano, nie uderzę drzemki kilkanaście razy i nie będę czuć się senny przez resztę dnia”, a drugą rzeczą będzie powiedzieć: „Jutro, kiedy się obudzę rano będę żył niezależnie, zamożny i będę mieszkał w rezydencji ”. (O ile oczywiście nie jesteś w tej chwili niezależny i mieszkasz w rezydencji; w takim przypadku możesz spróbować pomyśleć o posiadaniu małego kraju).

Proces sprawiania, by pozytywne myślenie działało dla ciebie, zaczyna się od zniszczenia lub przynajmniej łagodnej zmiany w strukturze myśli. Aby zrobić miejsce na nowe metody i pomysły, musisz najpierw oderwać wszystkie stare wzorce negatywności, które budujesz przez całe życie. Dla niektórych może to być proces stopniowy: gdy jesteś świadkiem pracy pozytywnego myślenia, krok po kroku, powoli usuniesz myśli o dobrych rzeczach, które zdarzają się tylko innym ludziom, i będziesz w stanie kultywować nasiona zmian.

Co Cię powstrzymuje? Nawet ci, którzy w pełni popierają teorię pozytywnego myślenia, mogą odczuwać pewne skrupułów, powierzając swoje życie zwykłej myśli. Istnieje wiele możliwości wytwarzania chwastów w twoim ogrodzie mentalnym, a najlepszym sposobem na pozbycie się chwastów jest wyrwanie go z korzeni i wszystkich innych. W tej sekcji omówimy niektóre z najczęstszych przeszkód napotykanych przez ludzi na drodze do pozytywnego myślenia, a także sposoby ich przezwyciężenia i stworzenia podstaw zdrowego stylu życia.

Poczucie własnej wartości: wyłapanie choroby „I-Love-Me”

Przez większość ludzkiej egzystencji samoocena była niesłychanym pojęciem podobnym do teorii tych heretyków, którzy wierzyli, że świat jest okrągły. Termin „samoocena” – zdefiniowany przez Słownik Webstera jako „duma z siebie; szacunek do samego siebie” – pojawił się w powszechnej świadomości publicznej w latach 60. i 70. jako ogólny termin opisujący istotę rodzicielstwa problemy. „Stare sposoby” rodzicielstwa były barbarzyńskie i szkodziły poczuciu własnej wartości naszej młodzieży, a wielu rodziców obawiających się wychowywania nieszczęśliwych, niedostosowanych dzieci skorzystało z rad, które doprowadziły do ​​pokolenia dzieci o wysokiej samoocenie. . tak wysoko przyćmił osobistą odpowiedzialność i stworzył mentalność „przede wszystkim”.

Z drugiej strony większość z nas uczy się, że wysoko ocenianie siebie jest próżną, samolubną i niepożądaną cechą. Rady mówiące nam, abyśmy czuli się lepiej i czasami stawiali nas na pierwszym miejscu, wydają się w najlepszym razie sprzeczne z intuicją. W końcu czyż nie kochanie siebie to pierwszy krok na drodze do Ego Central? Wiele osób chce czuć się dobrze z sobą, ale zbyt często poczucie winy wywołuje brzydką głowę i powstrzymuje rozwój zdrowej samooceny.

Z powodu tych sprzecznych punktów widzenia samoocena jest trudną do opanowania niewielką emocją. Ważne jest, aby znaleźć równowagę między skromnością a chciwością. Potrzeba praktyki, aby przekonać się, że jesteś osobą godną i godną uwagi, a jednocześnie pamiętać, że nie jesteś centrum wszechświata. Choć może to zabrzmieć niemożliwie, jest tak naprawdę łatwe do osiągnięcia.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podziel się
Podziel się