Prawdziwe sekrety sukcesu- coach, sukces

Prawdziwe sekrety sukcesu- coach, sukces, coaching
Prawdziwe sekrety sukcesu- coach, sukces

Podsumowanie:
„Tego się uczysz, gdy myślisz, że wiesz wszystko, co w życiu liczy się najbardziej”.

Jaki jest „sekret” kryjący się za odnoszącymi sukcesy właścicielami firm?

To proste – mają coacha.

Wszyscy mamy martwe punkty, szczególnie jeśli chodzi o naszą działalność. Czy zauważyłeś, jak łatwo jest udzielać rad, ale jeśli chodzi o twoje życie, nie widzisz całego obrazu? Emocje mogą przeszkadzać w podejmowaniu jasnych decyzji.

Do kogo się zwracasz, kiedy potrzebujesz …

Do kogo się zwracasz, kiedy potrzebujesz odpowiedzi?

Czy prowadzisz działalność na najwyższym poziomie myślenia i działania?


Czy czujesz, że robisz wszystko, co możesz, a jednak to po prostu za mało?


Stary model uczenia się na błędach nie jest skuteczny. Jest to zbyt drogie i czasochłonne. Pojedynczy błąd może zrujnować Cię w dzisiejszym szybkim środowisku biznesowym. Coach to tania polisa ubezpieczeniowa. Coaching to zawód, który łączy w sobie najlepsze cechy z psychologii, biznesu, komunikacji, mentoringu, konsultacji, sportu, filozofii, duchowości, sportu i finansów. Coaching rzuca ci wyzwanie i zapewnia potrzebne Ci narzędzia, strukturę i wsparcie. Trener / coach wyciąga od ciebie odpowiedzi i wypełnia lukę między tym, gdzie jesteś, a dokąd chcesz się udać.

Dlaczego przedsiębiorcy zwracają się do trenerów i coachów?

Aby uzyskać obiektywny punkt widzenia od kogoś, kto nie ma ukrytego planu.


Aby mieć spójną strukturę, wsparcie i odpowiedzialność.


Aby zmaksymalizować i wykorzystać każde działanie, inwestycję i okazję w swoim życiu, przy jednoczesnym zminimalizowaniu wysiłku i ryzyka.


Kiedy właściciel firmy zatrudnia trenera, wykazuje się siłą i gotowością do wzięcia odpowiedzialności za rozwój siebie i swojej firmy. Samo mówienie o swoich myślach, emocjach i pomysłach może generować rozwiązania. Wielu właścicieli firm, którzy ciągle myślą o swoich interesach, marnuje energię, która jest niezbędna do jasnego prowadzenia firmy. Odrzucanie swoich obaw i pomysłów z trenerem, który widzi rzeczy poza polem, z którego operujesz, może zapewnić oczywiste rozwiązania.

Kim jest coach?

Coaching to zawód, który łączy w sobie najlepsze cechy z psychologii, biznesu, komunikacji, mentoringu, konsultacji, sportu, filozofii, duchowości, sportu i finansów. Coach rzuca ci wyzwanie i zapewnia potrzebne Ci narzędzia, strukturę i wsparcie. Coach wyciąga od ciebie odpowiedzi i wypełnia lukę między tym, gdzie jesteś, a dokąd chcesz się udać. Trener jest jak posiadanie osobistego trenera dla twojego życia i biznesu.

Siedem tajemnic bez wysiłku!

1. Zidentyfikuj swój przepis na sukces.

Jaka jest prawdziwa różnica między sukcesem a porażką? Niektórzy ludzie mogą twierdzić, że ma świetne podejście, pieniądze, szczęście lub wytrwałość.

Prawdziwa różnica to tylko jedno – umiejętność zachowania spójności. Możesz mieć świetne nastawienie lub wytrwałość, ale jeśli masz to tylko jeden lub dwa dni w tygodniu, twoje życie będzie wyglądać jak kolejka górska. Prawdziwy sukces to coś, co konsekwentnie tworzysz.

Jaki jest twój przepis na sukces?

Określ specyfikę swoich udanych dni: co myślisz?

Jak chodzisz Jak oddychasz Jakiego rodzaju ludzie są wokół ciebie?

Czy dbasz o swoje ciało?

Ćwiczyłeś dzisiaj?

Jakie rodzaje żywności wkładasz do swojego ciała, aby cię napędzać?

Wszystkie te składniki rozpoczynają proces znany jako identyfikacja twojego specjalnego przepisu na sukces. Po zidentyfikowaniu powielaj je konsekwentnie, aby utrzymać ruch wymiernych wyników w górę.

2. Wyeliminuj kłopoty życia.

Cierpienie jest opcjonalne! Przestań cierpieć, tolerować i mieć nadzieję. W naszej kulturze istnieje ogromne uzależnienie wśród przedsiębiorców, które jest rzadko rozpoznawane. To uzależnienie od adrenaliny. Adrenalina jest źródłem energii. To nie jest najzdrowsze źródło energii, a jednak ludzie zrobią wszystko, aby ją zdobyć. Adrenalina to nawyk, który tworzy niezdrowy tryb życia. Oto niektóre objawy adrenaliny:

 • Pośpiech i żonglowanie jak największą liczbą projektów naraz.
 • Przyspieszenie w samochodzie.
 • Zawsze patrzę na zegar.
 • Napełnianie zbiornika gazu na pustym miejscu.
 • Kawa
 • Cukier
 • Wszędzie bałagan na biurku.
 • Nigdy nie mówię „nie” projektom.
 • Za obiecujące wyniki.


Uzależnienie od adrenaliny jest powszechne wśród przedsiębiorców, ponieważ powszechnie uważa się, że adrenalina oznacza sukces. Jeden z prezesów znanej spółki prowadził swoje życie w parze z adrenaliną.

„Kiedyś tworzyłem sytuacje, w których rozwijała się adrenalina. Pijam kawę, jem cukier, denerwuję się, jestem zły i podekscytowany bardziej niż to konieczne. Zaplanowałem wykonywanie swoich zadań w nieregularny sposób, tylko po to, by uzyskać przypływ adrenaliny. Byłem zależny od coś zewnętrznego popchnęło mnie i wykorzystało adrenalinę, aby przetrwać mój dzień. Teraz mam jasność co do moich prawdziwych talentów i czerpię prawdziwą energię od wewnątrz. Mam czas, aby się zatrzymać i pomyśleć i zyskałem miłość do mojej dyscypliny nie biegania z adrenaliną. ”

Paradoksem przyciągania jest – jeśli chcesz osiągnąć więcej, rób mniej. Nazywa się to nieodpartą atrakcją. Eliminując adrenalinę, naturalnie przyciągasz sukces, redukujesz stres, integrujesz wszystkie aspekty swojego życia, upraszczasz i zmieniasz orientację wokół tego, co czyni cię najszczęśliwszym. Czym jest zwiększona wydajność i rentowność, jeśli nie jesteś szczęśliwy?

3. Spełnij swoje potrzeby i skuteczniej komunikuj się.

Ważne jest, aby jasno określić, czego potrzebujesz, i przekazać to elegancko. Potrzeby nie są opcjonalne. To, czego nie wiesz o tobie, naprawdę cię napędza. Niezaspokojone potrzeby mogą prowadzić twoje życie, dopóki ich nie zidentyfikujesz i nie weźmiesz pełnej odpowiedzialności za ich zaspokojenie w zdrowy sposób. Posługuj się językiem, którego potrzebujesz do obsługi konfrontacji. Kiedy ludzie unikają konfrontacji, ich życie staje się nieuporządkowane. Kiedy masz umiejętności skutecznego komunikowania się, masz wysokiej jakości relacje i przywracasz uczciwość. Dowiedz się, jak lepiej trafić, słuchać, wpływać, trenować, motywować, inspirować i wspierać innych.

4. Utwórz rezerwy.

Właściciele firm zwykle prowadzą działalność na krawędzi. Są tak pochłonięci swoimi pomysłami, że inwestują wszystko w swoje przedsięwzięcia i chcą, aby stało się to teraz! Właściciele firm zwykle wyczerpują swoje rezerwy szybciej i szybciej niż jakakolwiek inna grupa ludzi, ponieważ są kreatywni i wpadają na tak wiele pomysłów, które wymagają uwagi. Rozwiązaniem jest tworzenie rezerw w każdym obszarze. Chcesz mieć więcej niż wystarczająco, abyś zawsze działał z rezerw. Kiedy operujesz na prawie pustym, reagujesz na każdą sytuację życiową. Z rezerwami reagujesz na życie. Kiedy odpowiadasz, zawsze masz wybór.

Jak budujesz rezerwy? Zacznij od stworzenia nowych standardów podwajania wszystkiego, tj. Czasu, pieniędzy, możliwości, klientów, przyjaciół, energii itp. Napełnij swój zbiornik paliwa, gdy znajduje się on w połowie zbiornika, zamiast czekać, aż będzie pusty. Kup dwa pudełka papieru faksu w porównaniu do jednego. Trzymaj pieniądze na osobnych kontach rezerwowych dla nowych projektów. Nie mów nic więcej. Przestańcie obiecywać i zacznijcie nie obiecywać. Praca z rezerwami czyni cię bardziej atrakcyjnym. Ludzie będą cię przyciągać i szukać cię do robienia interesów. Z rezerwami jest mniej błędów, przestrzeń do tworzenia przyszłości, czas na wykonanie całej pracy i zdolność do zachowania integralności.

5. Pracuj „nad” swoją firmą zamiast „w” niej.

Wnikliwi właściciele firm są mądrzy, aby nie pracować „W” swojej firmie, ale wiedzą, że prawdziwe pieniądze i sukces pochodzą z pracy „W” swojej firmie. Kiedy pracujesz „w” swojej firmie, myślisz jak pracownik, wykonuj zadania, które możesz wykonywać, które inni powinni wykonywać, i ciężko pracuj. Kiedy pracujesz „WŁĄCZONY” ze swoją firmą, koordynujesz pracę innych, cofasz się codziennie, aby uzyskać widok helikoptera na to, dokąd zmierzasz i planujesz swój biznes na długoterminowy rozwój.

Nowym właścicielom firm bardzo łatwo jest się pochłonąć ich działalnością. Chociaż ważne jest, aby zrozumieć, jak prowadzić firmę, równie ważne jest zatrzymanie i skonfigurowanie struktur i systemów, aby każdy mógł wykonać tę pracę w ten sam sposób. Prawdopodobnie jesteś wart więcej niż sam. Po co obciążać to, co uważasz za warte. Naładuj, co ładują inni. Jakie inne produkty i usługi możesz sprzedawać swoim obecnym klientom? Przestań gonić, sprzedawać i promować swoją firmę i zacznij przyciągać. Kluczem jest tutaj niezwykle dochodowy biznes. Kwestionuj wszystkie swoje wydatki. Wykorzystaj swoją zdolność do poprawy wyniku finansowego, zarabiaj pieniądze, zwiększaj wartość dodaną dla swoich klientów i zwiększaj wydajność. Kluczem jest posiadanie pieniędzy. Zapamiętaj misję i zapomnij o prowizji.

6. Pozbądź się wszystkich rzeczy na drodze

Wyeliminuj rozproszenie problemów, niekompletności i brak tolerancji oraz zwiększ produktywność. Wszystko, co tolerujesz, pochłania kawałek twojej twórczej i fizycznej energii. Tolerancje wyczerpują zasoby potrzebne do udanego biznesu. „Pozbycie się moich tolerancji było najbardziej uwalniającą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobiłem. Nigdy nie zdawałem sobie sprawy z tego, ile energii jest marnowane z tolerancji. Codziennie wchodziłem i denerwowałem się przy swoim nieuporządkowanym biurku. Teraz moje biurko jest zorganizowane, mam więcej energia do wykorzystania na ważniejsze rzeczy, takie jak rozwój mojej firmy ”. Mówi v-ce prezes spółki akcyjnej w wywiadzie dla nas.

Jakie są niekompletności i tolerancje? Stosy, które masz w biurze, projekty, które planujesz rozpocząć, niewypełnione paragony lub formularze podatkowe, nieprzeczytane czasopisma, sprawy prawne, wgniecenie w samochodzie, rozmowy, które musisz odbyć itp. Ustaw plan rozwiązania tolerancji i ułożenia sposób na ich trwałe wyeliminowanie.

W jaki sposób? Zidentyfikuj i wyeliminuj przyczynę swoich tolerancji, aby nie pojawiły się ponownie. „Ciągle szukam sposobów, aby ułatwić mi życie. Kiedy pojawiają się problemy, nie tylko szukam ich rozwiązania, szukam rozwiązań, aby problemy nigdy nie powracały”.

7. Odkryj swoje mocne strony i zorientuj się wokół nich.

Jakie są twoje mocne strony? Niestety, jako dzieci uczymy się, jak radzić sobie z rzeczami, w których nie jesteśmy dobrzy. Na przykład, jeśli miałeś naturalny talent w sztuce i nie potrafiłeś matematyki, twoi rodzice zatrudnialiby ci nauczyciela matematyki zamiast nauczyciela sztuki, aby upiększyć swoje wrodzone mocne strony. Kiedy spędzasz życie, starając się być dobrym w rzeczach, które nie przychodzą ci naturalnie, przeciętność jest w najlepszym razie tym, czego możesz się spodziewać. Sekretnym kluczem do sukcesu bez wysiłku jest identyfikacja swoich mocnych stron i talentów i robienie tylko tych rzeczy.

Jeśli nie masz pewności, jakie są twoje prezenty, może być trudno je odkryć samodzielnie. Jak odkrywasz swoje mocne strony? Zapytaj pięć osób, które dobrze cię znają, jakie wierzą w twoje prezenty. W dialogu z nimi odkryjesz to.

Czy jesteś kandydatem na coachee, czyli uczniem coacha?

 1. Czy spędzasz dzień na gaszeniu pożarów?
 2. Czy masz obawy związane z maksymalną rentownością firmy?
 3. Czy prowadzisz działalność na krawędzi?
 4. Czy ciągle pojawiają się te same problemy?
 5. Czy masz trudności ze znalezieniem osoby, której ufasz, która może dać Ci obiektywny punkt widzenia i odrzucić pomysły?
 6. Czy prowadzisz firmę?
 7. Czy uważasz, że nie jesteś w stanie w pełni wykorzystać wszystkich możliwości swojego życia?
 8. Czy doświadczasz wzlotów i upadków roller coaster w swojej firmie?
 9. Czy prowadzisz samotny leśniczy?
 10. Czy pozwalasz, aby twoje cele i cel zostały odsunięte na bok?
 11. Czy brakuje Ci jasnego, mierzalnego planu działania, aby osiągnąć swoje cele?
 12. Czy brakuje Ci struktury?
 13. Czy brakuje ci wewnętrznego spełnienia?
 14. Czy spędzasz większość swojego dnia pracując „w” swojej firmie zamiast „nad nią”?
 15. Czy jesteś pracoholikiem?
 16. Czy odczuwasz brak równowagi w życiu i pracy?
 17. Czy angażujesz się w rozwój siebie i swojej firmy?
 18. Czy trenujesz? (Czy chcesz usłyszeć czyjś punkt widzenia innej osoby?)
 19. Czy brakuje Ci jasnego planu finansowego na przyszłość?
 20. Czy chcesz być prawdomówny i przywrócić uczciwość?
 • Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na więcej niż trzy z tych pytań, możesz skorzystać z coacha

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podziel się
Podziel się